farjam
05 خرداد 1402 - 14:42

امام جمعه موقت بیرجند: اضمحلال رژیم صهیونیست نزدیک است

امام جمعه موقت بیرجند گفت: اتاق مشترک جبهه مقاومت امروز در کرانه باختری ایجاد شده و اضمحلال رژیم کودک‌کش صهیونیست در آینده نزدیک رقم خواهد خورد‌.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازبیرجند، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن مشرفی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند که در مسجد جامع المهدی (عج) برگزار شد با تبریک دهه کرامت، اظهار کرد: یکی از زیبایی‌های فرهنگ ناب اسلام عزیز دعوت بشریت به تفکر و تعقل است. قرآن برای اندیشیدن است تا صاحبان خرد پند بگیرند و راه درست را انتخاب کنند.

وی با اشاره به اینکه قرآن علاوه بر اصل تفکر و زمینه‌سازی که برای تفکر دارد آثار و پیامد هر اندیشه‌ و مسیری را هم به انسان گوشزد می‌کند، افزود: براساس آیات قرآن، دنیا محل تلاش برای آخرت است و کسی که بدی انجام دهد نباید جزء بدی انتظار داشته باشد.

خطیب جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه خداوند پس از نشان دادن مسیر مستقیم و سعادت؛ انتخاب را بر عهده خود انسان می‌گذارد، ادامه داد: خداوند وقت اضافه‌ای به عنوان توبه را هم برای کسانی که مسیر اشتباه را رفتند قرار داده تا انسان را از زشتی‌ها و پلیدی‌ها پاک کند و او را در مسیر صحیح قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه آثار و برکات جمهوری اسلامی در سطح دنیا، تصریح کرد: امام رضا(ع) فرمودند:«مبادا اعمال نیک را به اتکای دوستی آل محمد (ص) رها کنید، مبادا دوستی آل محمد (ص) را به اتکای اعمال صالح از دست بدهید، زیرا هیچ یک از این دو، به تنهایی پذیرفته نمی‌شود.»

مشرفی با اشاره به اینکه آثار و پیامدهای اعمال به انسان برمی‌گردد، افزود: اگر افرادی در جامعه توجه‌ای به انتخاب خود نکنند آثار سوءاجتماعی دارد.

وی با بیان اینکه ما با اعتقاد به اینکه امام رضا(ع) هادی و راهنمایی ما به سعادت و الگویی برای رسیدن به تمدن اسلامی است به زیارت ایشان مشرف می‌شویم، گفت: حضرت رضا(ع) در روایتی فرمود: «شیعیان ما کسانی هستند که تسلیم امر و نهی ما باشند، گفتار ما را سرلوحه زندگی ـ در عمل و گفتار ـ خود قرار دهند و مخالف دشمنان ما باشند و هر که چنین نباشد از ما نیست.»

خطیب جمعه موقت بیرجند با اشاره بزرگداشت امامزادگان، گفت: فرزندان حضرت موسی کاظم(ع) با سفر به ایران، اسلام ناب را به ایران آوردند و امروز شاهدیم شهر مقدس قم و مشهد پایگاه انتشار اندیشه ناب اسلام و انقلاب اسلامی و فقه شیعه و الهام‌بخش همه آزادی خواهان شده است.

وی با بیان اینکه امروز بحث بر سر برچیدن نفوذ نامشروع امریکا از غرب آسیا است، افزود: امروز مشکل غرب و امریکا جلوگیری از رسیدن سلاح‌های پیشرفته ایران به جبهه مقاومت است و به خاطر قدرت بازدارندگی که برای غزه ایجاد شده، صهیونیست ها جرأت ندارند به غزه حمله کنند و به خاطر هزینه‌های سرسام‌آور جنگ دیگر نمی‌توانند طولانی مدت بجنگندند‌.

مشرفی اظهارکرد: امروز اتاق مشترک جبهه مقاومت در کرانه باختری ایجاد شده است و اضمحلال رژیم کودک‌کش صهیونیست در آینده نزدیک رقم خواهد خورد‌.

وی با اشاره به دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رهبر معظم انقلاب، عنوان کرد: رهبرانقلاب فرمودند: "بعد از 3 سال، در مجموع این مجلس را همچنان انقلابی، جوان و پرتحرک می‌دانم؛ البته این نگاه، کلی و بدون در نظر گرفتن استثنائاتی است که ممکن است در مجلس وجود داشته باشد."

خطیب جمعه موقت بیرجند با گرامیداشت پنجم خردادماه مصادف با روز ملی حمایت از خانواده زندانیان گفت: قوه قضاییه و انجمن حمایت از زندانیان برای آزادی و حرفه‌آموزی زندانیان و حمایت از خانواده‌های آنان برنامه دارد اما آحاد جامعه نسبت به شناسایی و کاهش آسیب‌های محله و شهر خود مسئولیت دارند و با محوریت مسجد باید در جهت رفع آن همکاری کنند.

وی اظهارکرد: اگر دنبال رشد و سعادت در موضوع‌های مختلف از جمله اقتصادی هستیم باید از خودمان و محله خودمان شروع کنیم و با محوریت مسجد دست در دست هم دهیم و مشکلات را شناسایی و در جهت حل آن تلاش کنند.

انتهای پیام/250/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1239308