farjam
05 خرداد 1402 - 16:50

مشکل آلودگی آب در برخی نقاط چهارمحال و بختیاری باید حل شود

شهرکرد_امام جمعه شهرکرد گفت: مسئولین باید هرچه سریعتر آلودگی آب آشامیدنی برخی نقاط چهارمحال و بختیاری را حل کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمد علی نکونام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرکرد اظهار کرد: مردم می‌دانند که اقدامات فراوانی در بخش آب و آبرسانی انجام شده است اما انتظار دارند ابهام‌ها برطرف و مردم شفاف‌تر در جریان امور قرار گیرند، مسئولان تلاش کنند تا این مشکل سریع‌تر حل شود، مردم انتظار نداشتند که بعد از اقدامات صورت گرفته برای آب شرب با مشکل در کیفیت آب مواجه شوند، طرح‌های پدافندی و تصفیه‌خانه از حالت گزارش خارج شود و شاهد آثار آن در خانه‌های مردم باشیم.

وی افزود: مردم انتظار نداشتند بعد از این‌همه اقدامات برای آب، دوباره با این طعم و کیفیت آب مواجه شوند، انتظار است هر چه زودتر شاهد آثار تصفیه‌خانه‌ها و طرح‌های پدافندی در خانه‌های مردم باشیم.

امام جمعه شهرکرد عنوان کرد: گزارشات باید میدانی باشد، بروز مشکل موجب می‌شود تا اعتماد مردم مخدوش شود، طرح‌های قابل توجه فعال شده در حوزه آب نباید نادیده گرفته شود، البته باید ابهامات در این حوزه برطرف شود و مردم در جریان کارها قرار بگیرند.

امام جمعه شهرکرد همچنین افزود: در قرآن کریم خداوند داستان سرنوشت قوم عود، فرعون، ثمود و … بیان می‌کند و باید مردم از تاریخ عبرت بگیریند و خود را برای قیامت آماده کنند و گرفتار دنیا نشوند، خداوند از مکر دنیا نمی‌گذرد و مکاران در قیامت دچار خسران می‌شوند.

نکونام با اشاره به سالروز شهادت احمدبن موسی (شاهچراغ برادر امام رضا علیه السلام) است بیان کرد: حضور در حرم این بزرگان معنویت‌آفرین است، حضور این بزرگان در کشور ایران غنمیت است و باید قدردان باشیم.

وی تصریح کرد: تلاش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی بی بدیل است، ناوگروه ۸۶ افتخارآفرینی و آب‌های جهانی را سپری کردند که تعدادی از آن‌ها اهل چهارمحال و بختیاری بودند.

خطیب نماز جمعه شهرکرد با بیان اینکه پنجم خردادماه در تقویم جمهوری اسلامی به‌نام حمایت از خانواده زندانیان نامگذاری شده است گفت: این خانواده‌ها به شدت نیازمند حمایت هستند، کمک‌هایی توسط انجمن حمایت از زندانیان صورت می‌گیرد، اما اندک است و نیاز به حمایت خیرین در این حوزه داریم.

وی افزود: شاهد یک شور و حال در روزهای جمعه در مصلی امام خمینی شهرکرد هستیم و برخی دستگاه‌ها به‌صورت ویژه در این روز به حل مشکلات مردم می‌پردازند، در ارزشیابی دستگاه‌ها این مسئله مورد توجه قرار می‌گیرد، گره مشکلات برخی از مراجعه‌کنندگان در این روز حل شده است.

امام جمعه شهرکرد تصریح کرد: مشکلاتی در کشور وجود دارد، تورم باید مهار شود، مردم باید با بهبود معیشت در رفاه باشند و مدیران با برنامه و تدبیر برای حل مشکلات مردم کوشش کنند، آهنگ حرکت این است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1239431