farjam
04 خرداد 1402 - 15:54

بانک مرکزی به جای مهار تورم، تولید را مهار کرده است

رییس مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس گفت: بانک مرکزی به جای مهار تورم تولید را مهار کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، بهزاد رحیمی بعد از ظهر امروز در نشست وزیر اقتصاد با فعالین حوزه اقتصادی استان کردستان در سالن پیامبر اعظم استانداری اظهار کرد: با وجود گذشت 2 ماه از سالی که عنوان "مهار تورم، رشد" یدک می‌کشد نتوانسته‌ایم در راستای تحقق این شعار گام چندانی برداریم.

وی خاطرنشان کرد: شعار سال یک تکلیف است و در این راستا به شدت از بانک مرکزی گله‌مند هستیم چرا که بانک مرکزی به جای تورم، تولید را مهار می‌کند.

رییس مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی افزود: بانک مرکزی با مهار تولید، فرایند رشد تورم را هم ایجاد کرده و این نیاز به پیگیری جدی دارد.

وی با بیان اینکه در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولید عملکرد بسیار ضعیفی در بانک‌ها وجود دارد، گفت: سرمایه‌گذاری‌های شاخص دولت در بانه و مریوان صورت گرفته که یکی از این سرمایه‌گذاری‌ها انتخاب این منطقه به عنوان منطقه آزاد بوده است.

رحیمی اذعان کرد: از دولت گذشته تاکنون در حوزه تحقق اهداف و سیاست‌های منطقه آزاد بانه و مریوان اقدامی صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: در راستای تحقق منطقه آزاد و منطقه ویژه اقتصادی بانه، به عنوان دو کار اساسی در توسعه همه جانبه استان هنوز اقدام چندانی صورت نگرفته است.

نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی افزود: منطقه ویژه بانه بستری برای ایجاد اشتغال و ارتقای سطح معیشت مرزنشینان و منطقه آزاد است که هر دو به فراموشی سپرده شده است.

وی گفت: قرارگیری در منطقه آزاد و همچنین داشتن منطقه ویژه اقتصادی و رونق تولید در بانه می‌طلبد که جایگاه گمرک این شهرستان به مدیریت ارتقا پیدا کند.

رحیمی یاداور شد: فعالان اقتصادی در سقز هم به دلیل نقش مهمی که در رونق تولید دارند انتظار دارند ظرفیت‌های گمرکی در این شهرستان هرچه زودتر راه‌اندازی شود.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۲

منبع: فارس
شناسه خبر: 1238054